قاتلین کرونا در خانه را بشناسید

باشگاه خبرنگاران/ برای پیشگیری از انتقال ویروس کرونا به داخل خانه باید به چند نکته ساده را رعایت کنید.

در روزهایی که مجبور به نشستن در خانه برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا هستیم، توجه به نکاتی که از سلامتی ما در خانه محافظت می کنند، بسیار ضروری است. توجه داشته باشید که این روزها تنها محیط امن برای شما خانه است و باید از رفتن به بیرون از آن پرهیز کنید.

در این مطلب 10 توصیه برای روزهای خانه نشینی جهت پیشگیری از ورود ویروس به داخل خانه ذکر شده است.

1) سینک ظرفشویی را هر روز چندین بار با آب گرم و مایع ظرفشویی بشویید. ویروس کرونا بین 3 تا 28 روز روی سطوح استیل زنده می ماند؛ بنابراین باید مرتب سینک را شسته تا از ویروس گندزدایی شود. توجه داشته باشید که ویروس از طریق سینک به غذایتان منتقل نشود.

2) از بودن در محیط های مرطوب پرهیز کنید. ویروس در محیط های مرطوب طولانی مدت زنده می ماند. مناطقی نظیر سینک ظرفشویی، دستشویی و حمام را با برقراری تهویه مناسب خشک نگه دارید. روزی چندین بار پنجره ها را باز گذاشته و هوای خانه را عوض کنید.

3) زمانی که تلویزیون روشن است، صفحه آن را ضدعفونی نکنید.

4)در طول روز مایعات گرم بنوشید.

5) احتمال ورود ویروس از طریق وسایلی که از بیرون وارد خانه می کنید زیاد است؛ بنابراین ضدعفونی و شست و شوی آن ها با آب گرم را بسیار جدی بگیرید.

6) موادی که می خرید و قابل شست و شو نیستند مانند قند و شکر را حداقل ده روز در محیطی خشک نگه داشته تا ویروس روی آن ها از بین برود، سپس مصرف کنید. توجه داشته باشید که یخچال و فریزر عمر ویروس را افزایش می دهند.

7) قبل از صرف غذا حتما آن را به خوبی گرم کنید تا ویروس ها از بین بروند. نان را قبل از مصرف داخل ماکروفر یا روی گاز گرم کنید.

8) به دیدن اقوام و دوستانتان نروید و به آن ها بگویید، چون دوستشان دارید این کار را انجام می دهید. هم چنین به آن ها تاکید کنید که به دیدنتان نیایند. این موضوع بسیار جدی است.

9) میوه ها و سبزی ها را به خوبی ضدعفونی کنید. حتی ضدعفونی را برای میوه هایی که پوستشان خوردنی نیست مانند پرتقال هم انجام دهید؛ چرا که ممکن است هنگام برش ویروس به داخل میوه راه پیدا کند.

10) در این دوران آرامش خود را حفظ کنید و به این فکر کنید که زمانی این وضعیت به پایان می رسد و می توانید دوباره روزهای شادی را برای خود رقم بزنید.

مرجع خبر: https://hamgardi.com
  • تعداد بازدید: 272
  • 1 فروردین 1399